načítám....

Oblečení na pohovor

Dobrý den,

ráda bych se zeptala, jak se nejlépe obléci na přijímací pohovor na novou pracovní pozici (obor finance, obchod). Zásady etikety v tomto případě znám, ale mám tendeci obléci se spíše usedle a nevýrazně. Potřebovala bych naopak poradit, jaké doplňky, nejlépe barevné, mám zvolit např. ke tmavému kostýmu, aby to bylo ještě v rámci normy.

Ještě mám jeden dotaz – už dlouho mám doma džínové sako, má perfektní střih je kratší, ale světlé a zatím jsem nepřišla na to, s čím bych ho mohla zkombinovat (bílé kalhoty mi připadají ohrané).

Předem děkuji za Vaše rady.

Souhlasím Nesouhlasím

1 reakce

Na pracovní pohovor ohledně pozice ve finančním sektoru jako nejvhodnější variantu doporučuji sukňový kostým v námořnické modři (v takové námořnické modři, která je pro Vás nejvíce harmonická) v kombinaci s klasickou halenkou buď v bílé barvě anebo v bleděmodrém pastelu, a dále klasické lodičky na nízkém až středně vysokém podpatku, nejlépe v černé barvě. Tělové popřípadě černé punčochy jsou samozřejmostí.

Co se týče doplňků – pokud má sukně poutka, je opasek nutností. V tomto případě doporučuji kožený opasek v černé barvě s klasickou přezkou. Ze šperků minimálně náušnice, v žádném případě náušnice visací.

Ohledně barevných doplňků, na které jste se ptala –

  • obor financí patří mezi ty nejformálnější a není v něm prostor pro výrazné (rozumějte křiklavé) barvy či kombinace většího (tj. příliš velkého) množství barev, a ani doplňků by nemělo být příliš. Svůj outfit však můžete osvěžit například uvázáním hedvábného šátku kolem krku, tak, abyste ho měla aplikovaný do košile, nikoli zvenku kolem límečku. Co se barvy týče, inspirujte se např. barvou oka či barvou rtu, a vyberte sytý, bohatý a luxusně vypadající odstín. Tak si dodáte na eleganci a zároveň zůstanete formální.

A k Vašemu dotazu ohledně džínového saka:

Předně chci předeslat, že džínové sako se v případě, kdy vykonáváte, či se chystáte vykonávat zaměstnání, které má formální charakter, hodí pouze pro volný čas. Kromě bílých kalhot by mohlo vypadat hezky v kombinaci se šaty, nejlépe v naturálně romantickém stylu http://www.polyvore.com/cgi/img-thing?… apod.

Děkuji Vám za Váš příspěvek, a věřím, že jsem Vám svou odpovědí pomohla. Přeji hezký den,

Souhlasím Nesouhlasím

Napsat reakci

Přidat obrázky (nepovinné)

  • 1 Vybrat obrázek Změnit Odebrat